2018.09.21, 22 i 23 Festiwal Komputerów, Gier i Konsol – RetroSfera vol.2

RetroSfera vol.2 czyli druga edycja naszego wspólnego dziecka. Po pierwszym festiwalu mieliśmy w głowie setki pomysłów na urozmaicenie naszej imprezy. Wiele z nich przekuliśmy w czyn i w ten oto sposób RetroSfera nabrała nowych kształtów.

W 2018 roku prócz głównej Sali wystawowej przygotowaliśmy dla was Strefę Gastro czyli miejsce, w którym podczas ciężkich bojów można było się posilić. Strefę Bez Prądu, w której głównym kierunkiem były gry planszowe. RetroBazar miejsce, w którym zakupić można było nie tylko pamiątki i gadżety ale również dzięki chłopakom z PixelRetroShop gry i akcesoria z nimi związane. Dodatkowo pojawiła się strefa z wyjątkowymi kotrolerami gdzie zobaczyć można było między innymi guncony do PS1 oraz PS2, bongosy do Nintendo 64, Eye Toy do PS2 oraz konsole typu Plug & Play.

Nowością była również strefa 18+, gdzie gracze mogli skorzystać z bardziej mięsistych tytułów i przykładowo pograć na oryginalnym automacie Mortal Kombat 2.

Dodatkową atrakcją było organizowane tuż po godzinach trwania festiwalu – nocne Lan Party w grę Diablo II.

Oczywiście główną atrakcją były turnieje z nagrodami. W pierwszy dzień naszej imprezy rozegraliśmy turniej w grę Soul Calibur II natomiast drugi dzień był spod znaku rudego kojota – czyli gry Crash Nitro Cart.

Odwiedziła nas telewizja TVP 3 Opole, która wyemitowała świetny reportaż z naszej imprezy. Bardzo miłym zaskoczeniem było pojawienie się naszego festiwalu w głównym wydaniu wiadomości w telewizji publicznej. Frekwencja przekroczyła nasze założenia.

W drugim dniu o godzinie 15 skończyły nam się opaski upamiętniające pobyt na naszej imprezie. Do tego czasu naliczyliśmy 500 indywidualnych wejść. Odwiedzali nas ludzie nie tylko z Brzegu ale również z całej Polski. Pojawili się u nas także ludzie z retro branży – Amiczar, Borg i Przemek Puzio.

Byliśmy z wami przez te dwa dni od 12 do 20 (w sobotę dodatkowo od 20 do 24 Lan Party). Przygotowaliśmy 48 unikalnych stanowisk, dodatkowo komputery PC do Lan Party w liczbie 8 sztuk. Organizacja pochłonęła tydzień przygotowań i mnóstwo pracy. Serdecznie dziękujemy odwiedzającym ale z całego serca chcieliśmy podziękować sponsorom!

Dzień 21.09.2018 był dniem otwartym dla szkół i przedszkoli.

Dołącz do nas

Subskrybuj nasz kanał. Mamy już 1710 subskrybentów!

Subskrybuj