RetroSfera vol. 6
13-15.09.2024

Ratusz Miejski w Brzegu

Zapraszamy na szóstą edycję kultowego Festiwalu Komputerów, Gier i Konsol — RetroSfera vol. 6!

2023.10.28 Mobilna RetroSfera w Domu Kultury w Wilczy

🎲🎮💾 Zapraszaliśmy serdecznie na „Festiwal Gier Retro i Gier Planszowych”.
Pomysłodawcą był Sylwester Ciukaj, który otrzymał dofinansowanie na inicjatywę z Katowice GZM 2029 w ramach projektu „Spójnik”🎲🎮💾
Jak sam pomysłodawca pisze, było to wydarzenie dla każdego, bez względu na wiek. Każdy znalazł coś dla siebie. Starsi mieszkańcy mogli przypomnieć sobie lata młodości, grając w gry wideo na popularnych w tamtych czasach platformach, tj. commodore, Pegasus, atari, PlayStation, Nintendo, itp.
Całe rodziny z kolei mogą rywalizować w gry logiczne.
Podczas festiwalu będzie można wziąć udział w dwóch wyzwaniach:
✅️ pierwszy rozpoczął się o 1️⃣1️⃣:0️⃣0️⃣ i rozegrany został na konsoli w grę FIFA bez ograniczeń wiekowych,
✅️ drugi turniej w grę River Raid wystartował o 1️⃣3️⃣:0️⃣0️⃣, również bez ograniczeń wiekowych.
✅ 2️⃣8️⃣.1️⃣0️⃣.2️⃣0️⃣2️⃣3️⃣
✅🔟:0️⃣0️⃣1️⃣6️⃣:0️⃣0️⃣
✅ Wstęp wolny
✅ Dom Kultury w Wilczy
Zapraszamy całe rodzinny❣️❣️❣️
ℹ️ Wydarzenie wspierane przez program Spójnik, realizowany w ramach starań Katowic i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.

Wystawa retro komputerów i konsol w Wilczy!

Hej miłośnicy starych komputerów i konsol! Mamy dla Was fantastyczną informację. Otrzymaliśmy zaproszenie na wystawę w Domu Kultury w Wilczy i oczywiście – odpowiadamy na takie zaproszenia obecnością!

Dla tych, którzy nie wiedzą: Wilcza to malownicza wieś położona w województwie śląskim, w powiecie gliwickim, w gminie Pilchowice. Jeżeli znajdziecie się w okolicy, serdecznie zapraszamy do dołączenia do nas na tym wyjątkowym wydarzeniu.

Z nami przeniesiecie się w czasie, wrócicie do lat młodości i poczujecie magię gier i technologii, które kształtowały naszą młodość. Będziecie mogli zagrać na kultowych komputerach i konsolach z lat 80. i 90. Czasy, kiedy pikselowe postacie i 8-bitowe dźwięki rządziły naszymi sercami.

A za organizację tego niesamowitego wydarzenia odpowiada Gminny Ośrodek Kultury w Pilchowicach. Duże brawa dla nich za pamięć o tych wspaniałych czasach!

Więc, jeśli jesteście fanami retro, czy po prostu chcecie poczuć klimat tamtych lat – nie możecie tego przegapić! Do zobaczenia w Wilczy!

Pozdrawiamy,

Zespół retrosfera.com.pl

Dołącz do nas

Subskrybuj nasz kanał. Mamy już 1930 subskrybentów!

Subskrybuj